Do odważnych świat należy

Do odważnych świat należy

Nie ma co się zastanawiać, wielkie przedsiębiorstwo czy mały sklep spożywczy, konkurencja nigdy nie śpi. By pozostać w walce trzeba śmiało działać.

Wypadek

Wypadek

Wypadek drogowy nigdy nie jest niczym przyjemnym. Zwłaszcza, gdy dotyczy to samochodów służbowych, od których wiele zależy w przedsiębiorstwie. Moja firma postanowiła zabezpieczyć się w takim przypadku chociaż finansowo.

Leasing w obcej walucie: zmieniać czy nie

Leasing

Od dwóch lat prowadzę niewielkie przedsiębiorstwo z siedzibą w Warszawie. Ostatnio niezbędny do rozwoju mojej działalności okazał się zakup nowoczesnych maszyn. Moja firma uzyskuje przychody zarówno w złotówkach, jak i w funtach brytyjskich. W związku z różnymi procesami (o których nie warto teraz wspominać) zdecydowałem się zatem podjąć leasing w walucie zagranicznej.

 

Zmiana

Leasing w walucie innej niż polska wówczas wydawał się zdecydowanie korzystniejszy. Jednak przy obecnych wahaniach funta brytyjskiego poważnie zastanawiam się nad dokonaniem aktualizacji mojej umowy leasingowej. Przy sporządzaniu pierwszej wersji zapewniano mnie, że istnieje taka możliwość.

 

Obawy

Już prawie jestem zdecydowany, mimo to mam pewne wątpliwości. Możliwość zmiany umowy istnieje, jednak mam obawy jak to będzie wyglądać w praktyce. Czy korzyści jakie przyniesie mi nowy leasing w walucie polskiej są współmierne z tym całym zamieszaniem dotyczącym sporządzania kolejnej umowy?

powrót »